Komunikaty

Konkurs Recytatorski w 2014 roku


Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie, który odbędzie się 24 października 2014 roku.
Uprzejmie informujemy, że każda szkoła może przygotować dwóch uczniów do recytacji poezji Marii Zientary-Malewskiej bądź innego poety warmińskiego.
Uczestników prosimy zgłaszać do dnia 17 października 2014 roku wysyłając zgłoszenie na adres: Fundacja „Prymus”, Bukwałd 39, 11-001 Dywity lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W załączeniu:
- regulamin
- harmonogram
- karta zgłoszenia

Z wyrazami szacunku
Zarząd Fundacji „Prymus”Konkurs plastyczny


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Życie i twórczość Marii Zientary-Malewskiej”, adresowanym do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu olsztyńskiego i Olsztyna. Tematem prac mogą być fragmenty z życia poetki, jej wizerunek bądź twórczość: wiersze, legendy. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy uczestnikom konkursu postać Marii Zientary-Malewskiej i zachęcimy do zgłębiania wiedzy o historii regionu.
Prace prosimy nadsyłać do 10 października 2014 roku na adres Fundacji „Prymus”. Najlepsze rysunki zostaną nagrodzone, a najciekawsze pomysły zaprezentowane na wystawie poświęconej jubileuszowi Zientary-Malewskiej.

W załączeniu:
- regulamin

Z wyrazami szacunku
Zarząd Fundacji „Prymus”